05.04.2017

Lepsze podróże między Warszawą a Poznaniem

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na modernizację linii między Żychlinem a Barłogami. To druga z trzech umów, których realizacja zwiększy możliwości trasy Warszawa – Poznań. Zapewniona zostanie komfortowa obsługa pasażerów, a nowoczesny system sterowania będzie gwarantował bezpieczne podróże i przewóz towarów. Podpisana umowa warta jest ponad 560 mln zł.


Stacja Kutno i przystanek...

30.03.2017

Lepsze podróże między Warszawą a Poznaniem

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na modernizację linii między Swarzędzem a Barłogami. To pierwsza z trzech umów, których realizacja zwiększy możliwości trasy. Zapewniona zostanie komfortowa obsługa pasażerów, a nowoczesny system sterowania będzie gwarantował bezpieczne podróże i przewóz towarów. Podpisana umowa warta jest ponad 800 mln zł.


Konin, Koło, Podstolice wygodniejsze dla...

22.03.2017

KE zajęła stanowisko - Modernizacja Warszawa - Poznań niezbędna!

 

Komisja Europejska Dyrekcja Generalna ds. Mobilności i Transportu potwierdziła, że inwestycja w linię E 20 wpisuje się w realizację unijnej polityki transportowej. Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności kolei dla pasażerów i przewoźników towarowych. 

Komisja poinformowała, że:

  • Linia kolejowa łącząca Warszawę z Poznaniem jest bardzo istotną częścią korytarza transportowego TEN-T...
15.03.2017

Przygotowanie do modernizacji linii Poznań – Warszawa. Poprawa trasy objazdowej

Szybko i bezpiecznie pojadą pociągi między Poznaniem Wschodnim a Mogilnem podczas modernizacji linii E 20 Poznań - Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wykonanie prac zwiększających przepustowość trasy objazdowej i poprawę obsługi pasażerów na stacji Wydartowo. Zadanie za 33 mln zł zakończy się w czerwcu.


Wykonanie prac pozwoli na pełne przygotowanie trasy między Poznaniem...

14.03.2017

Minuty już zyskaliśmy! Teraz inwestujemy w komfort i bezpieczeństwo na dekady

 

Modernizacja trasy E 20 Warszawa – Poznań jest dokończeniem projektu realizowanego w latach dziewięćdziesiątych. W tamtym czasie modernizacja nie obejmowała pełnego zakresu prac.

Obecny stan techniczny linii E 20 na odcinku Sochaczew – Swarzędz nie pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 160 km/h na ponad 60 km linii. Dalsza eksploatacja, bez przeprowadzenia prac modernizacyjnych, nie...

10.03.2017

Większy komfort dla pasażerów na trasie z Warszawy do Poznania – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują linię E-20

W Koninie, Kole, Kutnie i Łowiczu zmienią się stacje kolejowe. Komfort podróży zwiększą wyższe, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, lepiej oświetlone perony. Będą nowoczesne wiaty oraz informacja głosowa i wizualna. Lokalne centra sterowania ruchem (LCS) zwiększą bezpieczeństwo podróży.

Konin
Oba perony na stacji zostaną wydłużone do 400 m oraz podwyższone do europejskiego...

30.01.2017

Poznań – Warszawa, sprawna komunikacja podczas modernizacji linii

Więcej pociągów, lepiej wyposażone, dostosowane dla niepełnosprawnych perony, sprawniejsze połączenia regionalne – to ważne dla pasażerów efekty przebudowy trasy Poznań - Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami i samorządem planują sprawną komunikację zastępczą podczas planowanych od czerwca prac modernizacyjnych.

Dobry plan – szybka modernizacja i sprawna komunikacja...

29.09.2016

Poznań – Warszawa szybka modernizacja i sprawna komunikacja

Krótsze podróże z Poznania do Warszawy, więcej pociągów, wygodniejsze stacje, wyższy poziom bezpieczeństwa, to efekty przebudowy linii za ok. 2,6 mld zł. Rozpoczęcie prac planowane jest w połowie przyszłego roku. Do tego czasu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z przewoźnikami i samorządami wypracują zasady komunikacji zastępczej na odcinku Sochaczew – Swarzędz.

PLK zakończyły już pierwszy etap...