12.10.2022

PLK o rozwoju sieci TEN-T w Brukseli

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. aktywnie biorą udział w międzynarodowych debatach, dotyczących rozwoju kolei w Europie. Członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Arnold Bresch uczestniczył w rozmowach na temat Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T w Brukseli.

11.05.2022

Pociągi pod kontrolą nowej nastawni Łowicz Główny

 Logotyp: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., flaga Rzeczpospolita Polska, logotyp: flaga Unii Europejskiej, Dofinansowane przez Unię Europejską.

Dyżurni ruchu nadzorują sprawne i bezpieczne podróże na stacji Łowicz Główny. Pod kontrolą komputerowych systemów przejechało już prawie 30 tys. pociągów. Dzięki rozbudowie urządzeń powstanie Lokalne Centrum Sterowania dla odcinka Sochaczew – Łowicz – Żychlin. Nowoczesny system sterowania ruchem pociągów to efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Warszawa – Poznań wartej...

06.04.2022

Bezpieczne podróże pod nadzorem Lokalnego Centrum Sterowania

Na stacji w Koninie już działa nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania (LCS). W Łowiczu, w nowym LCS, uruchomione są komputerowe urządzenia oraz część stanowisk obsługujących stację Łowicz Główny wraz z przyległymi szlakami.

13.01.2022

Kolej bliżej podróżnych – będą nowe przystanki w Wielkopolsce

Podróżni na trasie Warszawa – Poznań i Oleśnica – Chojnice zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowe przystanki w Białężycach i Patrzykowie. W Słupcy będą dostępniejsze perony. Inwestycja realizowana jest z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

Nowe przystanki w Patrzykowie (gmina Kramsk, linia nr 3 Warszawa –...

14.07.2021

Podróżni korzystają z nowych peronów między Warszawą a Poznaniem

Zwiększa się komfort przejazdu na linii Warszawa – Poznań m.in. dzięki nowym peronom w Nowej Suchej, Kęszycach i Jasionnie Łowickiej. Przystanki są dostosowywane do potrzeb podróżnych. To efekty realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji trasy. Inwestycja za ok. 2 mld zł jest współfinansowana z instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

Podróżni zyskali od początku lipca lepszy...

21.08.2020

Lepsze podróże z Konina i Koła. Efekty prac PLK na odcinku trasy Poznań – Warszawa

Jeszcze w sierpniu pasażerowie na stacjach w Koninie i Kole skorzystają z nowych wind w przejściach podziemnych a o odjazdach i przyjazdach pociągów poinformuje ich nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą ważny etap inwestycji na linii Poznań – Warszawa. Prace realizowane za ok. 2 mld zł z instrumentu UE „Łącząc Europę” (CEF) to większy...

03.02.2020

Nowy wiadukt drogowy w Koninie

Nowy wiadukt będzie miał 27 metrów długości, ponad 36 metrów szerokości i 6 metrów wysokości. Na obiekcie będą po 3 pasy ruchu o szerokości 3,5 m w każdą stronę. Dla pieszych i rowerzystów będą z każdej strony wiaduktu wygodne i bezpieczne 4-metrowe ciągi pieszo-rowerowe.

Budowa nowego wiaduktu prowadzona jest w ciągłym ruchu kolejowym. Największe elementy konstrukcyjne montowane były głównie...

09.01.2020

W Koninie bliżej bezpiecznych dróg nad i pod torami na linii Poznań – Warszawa

Bezpieczny przejazd pociągów na linii Poznań ‒ Warszawa oraz sprawniejszą komunikację drogową w Koninie zapewni wiadukt drogowy. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły już 70 procent inwestycji. Obiekt za 15 mln zł powstaje przy współpracy z miastem Konin z udziałem środków UE z instrumentu „Łącząc Europę”.

Budowany wiadukt drogowy w Koninie na torami trasy Poznań – Warszawa ma 25 m...

06.06.2019

Pociągi Poznań - Konin - Warszawa od 9 czerwca

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą ważny etap modernizacji linii z Wielkopolski na Mazowsze. Od niedzieli pociągi z Poznania do Warszawy pojadą przez Konin i Koło. Pasażerowie zyskują większy standard obsługi na peronach. Zamontowane będą windy i system informacji pasażerskiej. Prace za ponad 2 mld zł, współfinansowane z CEF „Łącząc Europę”, zwiększą możliwości kolei w regionie, Polsce i...

31.05.2019

Poznań – Warszawa: lokomotywy sprawdziły mosty pod Koninem

Po kolejowych mostach na Kanale Warta – Gopło i Kanale Grójeckim szybko i bezpiecznie od 9 czerwca pojadą pociągi z Poznania do Warszawy. Potwierdziły to ważne próby obciążeniowe. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 2 mld zł zapewni lepsze i sprawniejsze podróże między Wielkopolską a Mazowszem. 

Gruntownie przebudowane mosty kolejowe na Kanałach Warta – Gopło i Grójeckim...

02.05.2019

Lepsze podróże z Kutna –nowy peron z windą

Ruszyła modernizacja kolejnego peronu w Kutnie. Nowoczesna i funkcjonalna platforma zapewni wygodny dostęp do pociągów. Prace, w ramach przebudowy linii E20 z Poznania do Warszawy, zwiększą poziom bezpieczeństwa i usprawnią ruch pasażerski i towarowy między Wielkopolską a Mazowszem. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ponad 2 mld zł współfinansowana jest ze środków UE

...

10.04.2019

Poznań – Warszawa: kolejarze szlifują szyny między Swarzędzem a Kołem

Specjalny pociąg do szlifowania szyn wyjechał na odcinek Swarzędz – Koło na trasie z Poznania do Warszawy. Wyszlifowane tory zwiększą bezpieczeństwo i ograniczą hałas dobiegający od przejeżdżających składów. Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii E20 poprawi komfort podróży między Wielkopolską i Mazowszem. Prace warte 2 mld zł potrwają do 2020 r.

Specjalny pociąg...

22.03.2019

Koło – pasażerowie wyjadą z nowych peronów

Od czerwca lepsze podróże z Koła zapewnią nowe perony wraz z bezpiecznym przejściem podziemnym. Zmiany są efektem prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. To część modernizacji linii E20 ze Swarzędza do Sochaczewa. Prace za ponad 2 mld zł poprawią komfort i usprawnią ruch na jednej z najważniejszych linii w kraju.


Dwa zmodernizowane perony w Kole zostały podwyższone. Ułatwi to korzystanie z...

03.01.2019

W Łowiczu budują komfortowe perony dla pasażerów i wiadukt dla samochodów

Nowe perony z windami będą w Łowiczu. Obok stacji wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Na przystanku Mysłaków pasażerowie już korzystają z peronu z pochylnią. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Poznań – Warszawa, warta około 2 mld zł zwiększy komfort obsługi pasażerów. Pociągi regio i dalekobieżne pojadą bezpieczniej i sprawniej. Większe możliwości zyskają przewoźnicy...

20.12.2018

W Koninie i Kole windy ułatwią pasażerom obsługę na peronach

Trwają intensywne prace na stacji w Koninie. Widoczna jest już nowa konstrukcja kolejnego peronu. Winda, wiaty, bezpieczne przejście i czytelne oznakowanie umożliwią komfortowe podróże. Przebudowa stacji jest elementem realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wartej ponad 2 mld zł modernizacji linii E20 na odcinku Swarzędz – Sochaczew.

Na stacji w Koninie podróżni już korzystają ze...