21.12.2020

Kutno: zobacz, jak zmieniamy kolej w mieście

Przygotowujemy lepsze podróże między Poznaniem a Warszawą. Po zakończeniu modernizacji wielkopolskiego odcinka trasy (odcinek Swarzędz - Barłogi) prace postępują w okolicach Kutna.

17.12.2020

Wygodniej i bezpieczniej między Warszawą a Poznaniem: prace na odc. Nowa Sucha - Niedźwiada Łowicka

Linia Poznań - Warszawa zmienia się nie do poznania. Podróżni korzystają już z efektów realizowanej inwestycji w Wielkopolsce, między Swarzędzem a Barłogami. Obecnie w podobny sposób, dla lepszych podróży, przygotowywany jest odcinek w okolicy Łowicza. Szczegóły w materiale.

09.01.2020

W stronę nowoczesności – budowa nowego wiaduktu w Koninie

25 m długości, 18 szerokości, 6 m wysokości – takie wymiary ma nowy wiadukt drogowy w Koninie, wybudowany w ramach prac na linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa – Poznań. Nowa konstrukcja jest zbudowana z 38 belek ważących łącznie 1125 ton – tyle, ile 9 lokomotyw. Obiekt za 15 mln zł zastąpi 2 przejazdy kolejowo-drogowe.

29.03.2019

Krajowy Program Kolejowy 2019

Krajowy Program Kolejowy (KPK) jest dokumentem, w którym zawarto ponad 220 kolejowych projektów inwestycyjnych o wartości prawie 70 mld złotych. KPK to znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów. Atrakcyjność kolei wzmocni spójna sieć kolejowa o wyższych prędkościach, zapewniających...

04.07.2017

Modernizacja linii E 20 Poznań - Warszawa na odcinku Sochaczew - Swarzędz

Szybsze przejazdy pociągów, bardziej komfortowa obsługa pasażerów i bezpieczne podróże - takie będą m.in. efekty modernizacji E 20 Poznań - Warszawa na odcinku Sochaczew - Swarzędz. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy videografikę pokazującą pozytywne efekty tej inwestycji.

17.03.2017

O pracach na linii kolejowej E20 mówi Arnold Bresch

Kolej na trasie Warszawa - Poznań jest już szybka. PLK inwestuje teraz w podniesienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy na tej linii.

Źródło: newseria.pl