06.06.2019

Pociągi Poznań - Konin - Warszawa od 9 czerwca

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą ważny etap modernizacji linii z Wielkopolski na Mazowsze. Od niedzieli pociągi z Poznania do Warszawy pojadą przez Konin i Koło. Pasażerowie zyskują większy standard obsługi na peronach. Zamontowane będą windy i system informacji pasażerskiej. Prace za ponad 2 mld zł, współfinansowane z CEF „Łącząc Europę”, zwiększą możliwości kolei w regionie, Polsce i...

31.05.2019

Poznań – Warszawa: lokomotywy sprawdziły mosty pod Koninem

Po kolejowych mostach na Kanale Warta – Gopło i Kanale Grójeckim szybko i bezpiecznie od 9 czerwca pojadą pociągi z Poznania do Warszawy. Potwierdziły to ważne próby obciążeniowe. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 2 mld zł zapewni lepsze i sprawniejsze podróże między Wielkopolską a Mazowszem. 

Gruntownie przebudowane mosty kolejowe na Kanałach Warta – Gopło i Grójeckim...

02.05.2019

Lepsze podróże z Kutna –nowy peron z windą

Ruszyła modernizacja kolejnego peronu w Kutnie. Nowoczesna i funkcjonalna platforma zapewni wygodny dostęp do pociągów. Prace, w ramach przebudowy linii E20 z Poznania do Warszawy, zwiększą poziom bezpieczeństwa i usprawnią ruch pasażerski i towarowy między Wielkopolską a Mazowszem. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za ponad 2 mld zł współfinansowana jest ze środków UE

...

10.04.2019

Poznań – Warszawa: kolejarze szlifują szyny między Swarzędzem a Kołem

Specjalny pociąg do szlifowania szyn wyjechał na odcinek Swarzędz – Koło na trasie z Poznania do Warszawy. Wyszlifowane tory zwiększą bezpieczeństwo i ograniczą hałas dobiegający od przejeżdżających składów. Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja linii E20 poprawi komfort podróży między Wielkopolską i Mazowszem. Prace warte 2 mld zł potrwają do 2020 r.

Specjalny pociąg...

22.03.2019

Koło – pasażerowie wyjadą z nowych peronów

Od czerwca lepsze podróże z Koła zapewnią nowe perony wraz z bezpiecznym przejściem podziemnym. Zmiany są efektem prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. To część modernizacji linii E20 ze Swarzędza do Sochaczewa. Prace za ponad 2 mld zł poprawią komfort i usprawnią ruch na jednej z najważniejszych linii w kraju.


Dwa zmodernizowane perony w Kole zostały podwyższone. Ułatwi to korzystanie z...

03.01.2019

W Łowiczu budują komfortowe perony dla pasażerów i wiadukt dla samochodów

Nowe perony z windami będą w Łowiczu. Obok stacji wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Na przystanku Mysłaków pasażerowie już korzystają z peronu z pochylnią. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Poznań – Warszawa, warta około 2 mld zł zwiększy komfort obsługi pasażerów. Pociągi regio i dalekobieżne pojadą bezpieczniej i sprawniej. Większe możliwości zyskają przewoźnicy...

20.12.2018

W Koninie i Kole windy ułatwią pasażerom obsługę na peronach

Trwają intensywne prace na stacji w Koninie. Widoczna jest już nowa konstrukcja kolejnego peronu. Winda, wiaty, bezpieczne przejście i czytelne oznakowanie umożliwią komfortowe podróże. Przebudowa stacji jest elementem realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wartej ponad 2 mld zł modernizacji linii E20 na odcinku Swarzędz – Sochaczew.

Na stacji w Koninie podróżni już korzystają ze...

14.12.2018

W grudniu w podróż z nowego peronu w Kutnie

 


Widać efekty modernizacji trasy kolejowej Poznań – Warszawa realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Na stacji w Kutnie jeszcze w tym roku pasażerowie skorzystają z nowego peronu. Oznacza to wygodniejsze podróże. Jednocześnie postępują prace przy wymianie torów oraz sieci trakcyjnej. Wartość przebudowy stacji to 230 mln zł. Projekt realizowany jest z unijnego instrumentu CEF Łącząc...

07.09.2018

Nowe perony na trasie Poznań – Warszawa

 

Pasażerowie korzystają z nowego peronu na stacji Konin. We wrześniu podobnie będzie w Podstolicach. Na linii Poznań – Warszawa układane są tory, budowane wiadukty, mosty i przejścia podziemne. Efektem inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego, realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże. Pasażerowie zyskują komfortową obsługę na stacjach i...

13.07.2018

Wracają pociągi regionalne na trasę Września – Konin

15 lipca br. wrócą pociągi regionalne na 60 km trasę Września – Konin. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na torach i peronach tego odcinka. Rozpocznie się kolejny etap modernizacji linii Poznań – Warszawa. Będzie zastępcza komunikacja autobusowa miedzy Koninem a Kutnem.

W Koninie zakończono budowę nowego peronu wyspowego. Ułożono nową estetyczną nawierzchnię,...

03.07.2018

Prace na linii kolejowej Poznań – Warszawa nabierają tempa

Na linii kolejowej pomiędzy Poznaniem a Warszawą są już nowe tory i sieć trakcyjna. Na stacjach widać nowe perony. W lipcu pociągi wrócą na odcinek między Wrześnią a Koninem. Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wartej 2 mld zł pociągi między Wielkopolską a Mazowszem pojadą sprawniej. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na stacjach i przystankach.

Na 60 kilometrowym...

05.05.2018

Widać efekty prac na trasie Poznań - Warszawa

Na linii kolejowej pomiędzy Poznaniem a Warszawą są już nowe tory i sieć trakcyjna. Na stacjach widać nowe perony. Budowane są  wiadukty i mosty. Dzięki inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. wartej 2 mld zł pociągi między Wielkopolską a Mazowszem pojadą sprawniej. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na stacjach i przystankach.

W połowie lipca, miedzy Wrześnią a Koninem wykonawca...

14.12.2017

W Koninie, Kutnie i Łowiczu będą nowoczesne stacje

 

Widać efekty prac na linii kolejowej Poznań – Warszawa. W Koninie i Łowiczu budowane są nowe perony. Na szlakach, po demontażu starych elementów toru i sieci trakcyjnej położono nowe podkłady i szyny. Montowane są słupy sieci trakcyjnej. Trwają prace przy wiaduktach i mostach.

Trwają zaawansowane prace na linii E20 Warszawa – Poznań pomiędzy Swarzędzem a Sochaczewem. Demontowane są stare...

25.07.2017

Zmieniają się stacje Kutno i Łowicz – trwa modernizacja linii E20 Warszawa - Poznań

 

Postępuje demontaż sieci trakcyjnej, torów i peronów pomiędzy Sochaczewem a Swarzędzem. Równocześnie montowane są nowe konstrukcje. Na E20 Poznań – Warszawa roboty prowadzone są jednocześnie w kilkunastu lokalizacjach. Dzięki inwestycji, wartej 2,1 mld zł pociągi między Wielkopolską a Mazowszem pojadą sprawniej. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na stacjach i przystankach. 

Inwestyc...

07.06.2017

Szybkie roboty i sprawna komunikacja podczas modernizacji linii Warszawa – Poznań

 

Większa ilość pociągów, lepiej wyposażone i dostosowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności perony, sprawniejsze połączenia regionalne, bezkolizyjne skrzyżowania z torami - to efekty przebudowy trasy Warszawa – Poznań. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A wspólnie z przewoźnikami i samorządem przygotowały sprawną komunikację kolejową i zastępczą komunikację autobusową podczas robót, które...